Як полегшити полегшити тепловий епловий стрес

Компанія «ВетАгро»

Приватне підприємство «ВетАгро»
є провідною компанією в Західній Україні у сфері торгівлі ветеринарними препаратами, вакцинами, деззасобобами та іншими товарами, які широко застосовуються у ветеринарній галузі України.

Від початку заснування нашої компанії з 2005 року, на ринку ветеринарних препаратів, ми зарекомендували себе як стабільні та надійні партнери. Кваліфікованість, сервіс, індивідуальний підхід до кожного клієнта, є основними пріорітетами нашої компанії.

Будемо раді співпраці з вами!

Як полегшити полегшити тепловий епловий стрес

24 Травень 2015

Застосування антистресового препарату на основі ефірних олій покращує стан птиці під час винекнення теплового стресу.

У процесі катаболізму розщеплення деяких поживних речовин відбувається з виділенням енергії. Ця енергія використовується організмом для різних потреб, у тому числі для обігріву. Зниження температури зовнішнього середовища веде до перевитрат енергії організму на обігрів тіла, тоді як надмірне підвищення зовнішньої температури може викликати так званий тепловий стрес. У бройлерів після теплового стресу спостерігається уповільнення росту, підвищення конверсії корму і висока смертність. У несучок, а також у племінної птиці наслідком перегріву може стати низька фертильність (яйценосність), зменшення розміру і ваги яйця. Тепловий стрес може стати серйозною загрозою для підвищення продуктивності в птахівництві, враховуючи, що головним завданням виробників є збільшення приростів і покращення коефіцієнта конверсії корму.

ЯК ЗАПОБІГТИ ТЕПЛОВОМУ СТРЕСУ У промислових умовах можна використовувати кілька методів для недопущення теплового стресу птиці. Серед них розрізняють технічні заходи, що включають покращення вентиляції, зменшення щільності поголів’я, а також медикаментозні, до яких належить застосування антистресових препаратів. Недавно на ринку з'явився дієвий медикаментозний засіб на основі натуральних інгредієнтів, покликаний полегшити стан поголів’я за високих зовнішніх температур. До його складу входять ефірні олії м'яти та евкаліпту, а також етанол. Ці речовини позитивно впливають на організм птиці, особливо в разі виникнення респіраторних проблем. Вже багато років рослинні екстракти в чистому вигляді або у вигляді ефірних олій успішно використовуються як у гуманній, так і у ветеринарній медицині. Крім того, з кожним роком з'являються нові літературні джерела, що підтверджують факти позитивного впливу ефірних олій на параметри продуктивності тварин.

КОМПОНЕНТИ АНТИСТРЕСОВОГО ПРЕПАРАТУ Ключовим компонентом є ефірна олія м’яти (ментол), що створює охолоджувальний і жаропом’якшувальний ефект. Діючи на рівні центральної нервової системи, ментол забезпечує фізіологічне відчуття холоду. Ефірна олія м’яти входить до складу багатьох лікарських засобів та використовується як легкий місцевий анестетик та антисептик. Евкаліпт має відхаркувальні й дезінфекційні властивості, розчиняє слиз у дихальних шляхах птиці. Етанол (етиловий спирт) – летка, легкозаймиста безколірна рідина, яка виконує роль розчинника. Характеризується дезінфекційними властивостями. Наявність етанолу дає можливість мікродисперсного розпилення препарату. Компоненти природного антистресового препарату проявляють щодо органів дихання спазмолітичну, відхаркувальну, протизапальну, судинозвужувальну, знеболювальну, антимікробну і м'яку дезінфікуючу дію. Завдяки цьому зменшується ексудація, поліпшується розчинення і  виведення зайвого слизу, що сприяє покращенню повітряного обміну в дихальних шляхах. Це допомагає створити добрі умови для прийому корму і води. Крім цього, ефірні олії під час вдихання проявляють загальностимулюючу дію на організм, активізують роботу його захисних сил, покращують обмін речовин. Особлива цінність терапевтичної дії засобу полягає в тому, що він є чудовим імуномодулятором: стимулює фагоцитарну активність макрофагів, збільшує кількість Т- і В-лімфоцитів у крові вже на третій день після застосування. Завдяки охолоджувальному ефекту ментолу застосування антистресового препарату полегшує стан птиці у разі виникнення теплового стресу. Можливе пероральне застосування антистресового препарату: ефірні олії подразнюють рецептори шлунково- кишкового тракту, підвищуючи секреторну та ферментативну діяльність, що призводить до збільшення апетиту, покращення процесів травлення та засвоєння корму .

 

Назад